Eva Seidlová

BRATISLAVA / Máte pocit, že ste už na niektoré veci príliš starí? Prečítajte si príbehy inšpiratívnych senioriek, pre ktoré vek nie je prekážkou ani pri náročnom športovaní. Jednou z nich je aj Slovenka Eva Seidlová – má 69 rokov a už odbehla vyše 300 maratónov. V nohách má už viac ako 12 miliónov metrov a pravidelne pomáha iným bežcom so splnením ich bežeckých snov.

Často sa jej stáva, že je na maratóne najstaršou bežkyňou. A pri maratónoch je vodičkou výrazne mladších bežcov. Takzvaní vodiči pomáhajú na maratónoch bežcom prísť do cieľa vo vytúženom čase. Vďaka nim si tak bežci lepšie rozložia sily a zbytočne neprepália začiatok pretekov.

Eva Seidlová tvrdí, že si nikdy neplánovala dopredu, koľko maratónov by mala v tom-ktorom roku odbehnúť. Ale k maratónom a maratóncom ju to z roka na rok ťahalo viac a viac. Aktuálne ich má na konte už viac ako 300.

Chodila som niekoľko rokov ako vodička na maratóny na čas štyri hodiny. Ale roky bežia a ja stále dokážem zabehnúť maratón za štyri hodiny, lenže už len tak, že sa starám sama o seba ,“ hovorí v rozhovore 69-ročná maratónska bežkyňa. Eva má ešte jeden veľký sen – zabehnúť maratón v Tokiu. Dúfame, že sa jej ho podarí splniť.


Eva Seidlová na bratislavskom maratóne

Rozhodli sme sa  zahrať sa na „dobrého anjela“… ale ak chceme toto „poslanie“ splniť, potrebovali by sme aj pomoc iných… o čo ide… väčšina z Vás pozná Evku Seidlovú, našu „maratónsku mamu“, ktorá bude mať tento rok 70ku a ak sa nič mimoriadne neudeje, tak v blízkej dobe svoj 400. maratón (tu je jej bežecké CV).

Chceli by sme jej k tomuto „dvojitému sviatku“ darovať taký čisto bežecký darček. Keďže Evka má jeden veľký sen – zabehnúť všetkých TOP 6 maratónov na svete (World Marathon Majors – Tokyo, Boston, Londýn, Berlín, Chicago a New York), do jej „zbierky“ maratónov chýba Tokyo a Londýn. V lotérii Evku nevylosovali, ale za pomoci majiteľky bežeckej agentúry Obehni svet sme zohnali pre Evku štartovné a pobyt v Tokyu… suma je pomerne vysoká, preto by som Vás chcela poprosiť, či by ste sa aj Vy nejakou sumou vedeli podieľať na tomto darčeku.

Ak by „vyzbieraná“ čiastka prevýšila sumu, ktorú potrebujeme, táto bude celá prevedená na účet Plamienka a týmto by sme urobili radosť nielen Evke, ale aj ľuďom a hlavne detičkám, ktorým by naša pomoc aspoň na chvíľu vyčarila úsmev na tvári.

Zdroj: noviny.sk